Kategorie Gier

Opis kategorii gier logicznych w serwisie

W naszym serwisie gry zostały podzielone ze względu na technologię. Gry HTML5, które działają na komputerach i telefonach oraz tabletach, zostały dodane do kategorii Gry Na Telefon i PC. Staresz gry logiczne, które zostały stworzone w technologii flash i nie są obsługiwane przez telefony i tablety oraz komputery bez wtyczki Adobe Flash Player zostały przeniesione do kategorii Gry Flashowe. Poniżej znajdziecie link do każdej z kategorii wraz z krótkim opisem.

1. Gry Logiczne Na Telefon tablet i PC

1.1 Kulki - kategoria gier z kulkami online. Wszystkie gry w tej kategorii otwierają się na telefonie oraz tablecie z systemem Android lub IOS.

1.2 3 w jednej linii - kategoria gier gdzie najważniejsze jest utawienie trzech lub więcej elementów w tej samej linii. 

1.3 Mahjong - mahjong to gry logiczne w których najważniejsze jest oczyszczenie planszy poprzez umiejętne zdejmowanie elementów.

1.4 Pasjans - Karciane gry w pasjansa na telefon lub  komputer.

1.5 Inne na Telefon i PC - Inne gry logiczne na telefon i PC, które nie pasują do powyższych kategorii. 

 

2. Gry Flashowe tylko na telefon z wtyczką Adobe Flash Player


2.1 Akcja-Logiczne - Gry w tej kategorii oprócz tego że są logiczne to jeszcze charakteryzują się elementami akcji. Znajdziecie tutaj połączenie gatunku gier logicznych z przygodowymi i zręcznościowymi. Kategoria charakteryzuje się dużą różnorodnością gier przez co każdy tutaj znajdzie na pewno coś dla siebie.

2.2 Gry Escape - Gry escape to gatunek gier logicznych w których będziesz zmuszony klikając w różne elementy uciec z określonej lokalizacji, domu czy pomieszczenia. Niektóre gry tego typu mogą zawierać elementy grozy i horroru.

2.3 Gry Karciane - W tej kategorii znajdują się gry logiczne karciane, często bardzo rozbudowane które zawierają w sobie elementy gier strategicznych. Znajdziecie tutaj również gry w które można zagrać w dwie osoby na jednym komputerze.

2.4 Gry Kulki - Bardzo popularna kategoria gier logicznych. Twoim celem jest w większości przypadków pozbyć się kulek z planszy poprzez układanie ich kolorami min. 3 takich samych kulek lub typem. Kulki to dobra bezstresowa rozrywka dla każdego.

2.5 Gry Mahjong - Gry logiczne typu mahjong to rozrywka dla bardziej wymagających fanów gier logicznych. Twoim zadaniem jest przeważnie oczyszczenie planszy z klocków. By jednak tego dokonać będziesz musiał usuwać elementy parami tego samego typu. 

2.6 Gry Puzzle - Puzzle z pewnością przypadną do gustu młodszym użytkowniku serwisu , choć i starsi na pewno znajdą coś dla siebie. Twoim celem w grach tego typu jest ułożyć obrazek z dostępnych elementów puzzli.

2.7 Gry Strategiczne - Strategiczne gry choć nie są w 100% logiczne to jednak często bywa tak że osoby którzy lubią logiczne gry lubią także grać w gry strategiczne. Dlatego zamieściliśmy tą kategorię w serwisie.

2.8 Gry Zuma - Gry Zuma z pozoru są podobne troszkę do gier logicznych z kategorii Kulki. Różnica polega na usuwaniu kulek w jak najszybszym czasie. Jeśli się zagapisz wąż z kulek dotrze do końca planszy a ty przegrasz rozgrywkę.

2.9 Inne Logiczne - Wszystkie gry logiczne które nie pasują do pozostałych kategorii są dodawane właśnie do tej sekcji. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych gier niektóre mogą być grami mieszanymi z różnych kategorii nie tylko logicznych.

Pasjanse - Pasjane to typowe gry karciane znane z Windowsa. Niektóre są dość bardzo rozbudowane i bardzo trudne. Doskonały trening dla naszych szarych komórek. 

3.1 Pryskające Bańki - Gry typu pryskające bańki to bardzo podobna seria gier do gier zgromadzonych w kategorii Gry Kulki. Usuwamy bańki z planszy strzelając w takie same kolory.

3.2 Sudoku - Czym jest sudoku miłośnikom gier tego typu z pewnością nie trzeba tłumaczyć. Jest to doskonały trenig dla naszego umysłu. Zadanie jest z pozoru proste, wypełnić rzędy liczbami od 1 do 9 tak by żadna liczba się nie powtarzała w rzędzie oraz w kolumnie.

3.3 Tetris - Tetris nie jest bezpośrednio kategorią związaną z grami logicznymi jednak postanowiliśmy je zamieścić w serwisie. Zbijanie cegiełek piłeczką wszak nigdy nie wyjdzie z mody. :)

3.4 Ukryte Obiekty - Kategoria ukryte obiekty to zbiór logicznych gier w których musimy coś znaleźć, gdzieś kliknąć by ukończyć lewel. Gry tego typu z pewnością ucieszą najmłodszych ale i dla starszych na pewno znajdzie się coś ciekawego.

3.5 W Jednej Linii - Gry w jednej linii to gatunek gier logicznych w których musimy oczyścić planszę poprzez umiejętne przestawianie elementów, najczęściej klocków tak by znajdowały się w jednej linii. Najczęściej wymagane jest umieszczenie 3 elementów tego samego typu.

3.6 Warcaby-Szachy - Kategoria warcaby i szachy to zbiór gier typu warcaby i szachy. Wiadomo że gry tego typu to z pewnością jedne z najstarszych gier na świecie nie tylko logicznych. Zasady gry w warcaby są dość proste natomiast dobrze sobie poczytać jeśli ktoś nie zna o zasadach gry w szachy bez których to znajomości nie będziemy w stanie wygrać żadnej rozgrywki.

3.7 Gry Logiczne Dla Dzieci - Gry, w pełni bezpieczne dla dzieci. W tej kategorii znajdziecie Państwo logiczne gierki w które mogą grać Wasze dzieci, lub co nawet zalecane zabawę możecie rozpocząć wspólnie z dziećmi. Poziom trudności dla tej kategorii został obniżony. Gry wybrane i dodane do niej cechuje ładna oprawa graficzna i ciekawy wygląd tak by były interesujące dla dzieci. Najważniejsze jest jednak to, iż Wasze pociechy mogą poprzez zabawę i rozrywkę rozwijać swoje logiczne myślenie i wyobraźnie. Zapraszamy do wspólnej zabawy tak by pomóc dzieciom i czasem ich naprowadzić aby się nie zniechęciły kiedy coś nie będzie wychodzić, szczególnie na samym początku. 
 

KOSZ

 Kosz - Ostatnia kategoria do której trafiają gry logiczne które zostały słabo ocenione przez naszych użytkowników serwisu. Gra w tej kategorii może jeszcze wrócić do serwisu kiedy jej ocena będzie miała większą liczbę łapek w górę niż w dół. Jeśli gra przez dłuższy czas nie osiągnie tej oceny zostanie usunięta na stałe z serwisu.

Ładuje się...